ukulele

Indywidualne lekcje online

Ukulele online to świetna zabawa!

Ukulele to instrument hawajski, który od niedawna robi wielką furorę w Europie. Jego charakterystyczne brzmienie doskonale unausznia (!) piękno płynące z prostoty i oszczędności w muzyce.

W naszej szkole, gry na tym nieco egzotycznym instrumencie, może się uczyć każdy, kto ukończył 6 rok życia. Obecnie często proponujemy ukulele jako wstęp do gry na gitarze dla młodszych dzieci, ze względu na nieduży rozmiar instrumentu.

Twoje Centrum Edukacji - Ukulele - lekcje online
159

Ceny zajęć w TCE są takie same dla wszystkich przedmiotów

Lekcja trwa 50 minut

Poznaj naszych nauczycieli

Twoje Centrum Edukacji - gitara - ukulele - lekcje online Kamil_Gutowicz

Kamil
Gutowicz

Gitarzysta, wychowanek SMRock w Tarnowie. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych.

Brał udział w wielu projektach muzycznych oraz miał przyjemność współpracować z wieloma świetnymi muzykami z Tarnowa oraz całej Polski. Jako nauczyciel gry na gitarze pracuje z sukcesami od 2012 roku.

Twoje Centrum Edukacji - gitara - ukulele - lekcje online Kuba_Siwczynski

Kuba Siwczyński

Hej! Nazywam się Kuba Siwczyński, uczę gry na gitarze i ukulele. Gram na gitarze od 2003 roku, uczę od 2011. Prowadziłem zajęcia z uczniami w wieku od 6 do 60 lat.

Choć większość moich uczniów stanowią dzieci i młodzież, to uważam że nigdy nie jest za późno aby nauczyć się grać na instrumencie!

Pomogę Ci nauczyć się podstaw jak i nieco bardziej zaawansowanych zagadnień w różnych gatunkach muzycznych od akustycznego grania przy ognisku przez pop, blues, jazz, rock i heavy metal aż po muzykę klasyczną.

Poza muzyką interesuję się modelarstwem, dronami FPV, a w wolnym czasie lubię jeździć na rowerze 🙂

Zapraszam do spełnienia marzeń o muzykowaniu razem ze mną!

Pytania i odpowiedzi

Przedmioty muzyczne

Czy trzeba mieć własny instrument?

Tak, jednak nasi nauczyciele pomagają w jego wyborze. 

Zachęcamy również do wypożyczania instrumentów we własnym zakresie. Takie rozwiązanie nie narazi Państwa na duże koszty na początku muzycznej przygody.

Kiedy coś zagram/dziecko coś zagra?

To również zależy. Jeżeli uczeń będzie postępował według instrukcji nauczyciela, to po około 3 miesiącach może „coś” zagrać.

Czy uczycie grać z nut?

Nie uczymy grać z nut! Uczymy grać za pomocą chwytów gitarowych (akordów). Dzięki takiej nauce już po kilku miesiącach można swobodnie grać proste piosenki. Kolejny etap to granie solowe.

Czy na zajęciach może być obecny rodzic?

Oczywiście! W przypadku dzieci w wieku 6-10 lat na pierwszych kilku lekcjach obecność rodzica jest wymagana! Drodzy Rodzice, Wasza obecność w procesie nauki Waszych dzieci jest bardzo ważna!

Czy się nadaję? Czy mam talent?

Szanowni Państwo, talent to rzecz mocno przereklamowana. Bardzo wielu spośród profesjonalnych muzyków to ludzie średnio utalentowani. Poza tym muzyka to bardzo szeroka płaszczyzna; ktoś może mieć trudności manualne z opanowaniem instrumentu, a jednocześnie może być geniuszem improwizacji – na początku nie da się tego stwierdzić.

Czy jest sens posyłać dziecko, bo nie wiem czy mu się spodoba?

Tego nie wie nikt 🙂 Jednak zawsze warto spróbować. Należy pamiętać o tym, że każda godzina spędzona przy nauce gry na instrumencie to czas, który nie został zmarnowany przed komputerem czy telewizorem.

Granie na instrumentach ma również działanie profilaktyczne. Odciąga ono dzieci, młodzież i dorosłych od zachowań ryzykownych, takich jak przemoc, zażywanie środków psychoaktywnych czy zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem. Dobrze mieć pasję!

Ja to już jestem za stary/stara na instrumenty...

To nieprawda! Nie jesteś za stary, nie jesteś za stara. Nigdy nie jest za późno!

Napisz do nas!

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego

Jeśli podasz nam swój numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego. Możesz również podać swój numer w wiadomości poniżej.